Poniżej przedstawiamy informację o danym biegu wraz z możliwością rejestracji na bieg.

Cross Żagański to jedna z najstarszych imprez przełajowych w Polsce. To wielkie święto nie tylko sportu, ale także swoista lekcja historii. 
Cała impreza odbywa się na terenach poobozowych, gdzie w 1944 roku miała miejsce słynna Wielka Ucieczka ze Stalagu Luft III, opisana m.in. w znanym amerykańskim filmie. 
Biuro zawodów Crossu mieści się w replice baraku, z którego uciekali jeńcy, start odbywa się spod obozowej bramy, a sygnałem do startu jest wystrzał z czołgu. 
Od kilku lat kolejnym edycjom Crossu towarzyszy wystawa sprzętu wojskowego – polskiego i amerykańskiego. 
Od lat w Crossie startują także amerykańscy oraz brytyjscy żołnierze.
 
 

 

 
 
Piąta edycji Dychy po Żarach odbędzie się 14 kwietnia. Uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów, który prowadzi ulicami Żar, co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku, gdy limit uczestników został osiągnięty po zaledwie godzinie. Aktualnie zainteresowani startem zawodnicy mogą zapisywać się na listę rezerwową i oczekiwać na kontakt ze strony organizatorów.
Link do zapisów na listę rezerwową: www.zaryrunners.pl/lista-rezerwowa
 
 
 
 
 

JorgeCross to bieg przełajowy, odbywający się na dwóch dystansach: hobby – 6,5 km (jedna pętla) 
i bieg główny 13 km (dwie pętle). Trasa prowadzi duktami leśnymi. 
Od kilku lat w ramach JorgeCross odbywają się biegi Mini JorgeCross  (przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych wg. odrębnego regulaminu). 
ZAPISY ZOSTAŁY URUCHOMIONE
Do klasyfikacji LLB wliczany jest bieg na dystansie głównym.
 
 
 
 
 

 

Bieg Konstytucji to impreza z wieloletnią tradycją. Bieg tradycyjnie organizowany jest 3 maja. Trasa posiada atest – 10 km. Bieg odbywa się ulicami Zbąszynka (podłoże asfaltowe). Dodatkowo w tym dniu organizowane są biegi szkolne i biegi przedszkolaków (odbędą się one na bieżni tartanowej). 

 

 

 

Początki „Biegu Solan” organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Nowej Soli  
sięgają 1984 roku. Impreza z roku na rok nabierała znaczenia. Dziś Półmaraton Solan to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Od 2016 roku bieg nosi imię Romana Terlikowskiego. Mieszkańcy Nowej Soli doskonale kojarzyli go jako niezmordowanego biegacza z bujną fryzurą, który trenował niezależnie od pogody. Pan Roman był jedynym w historii zawodnikiem, który za życia pobiegł we wszystkich edycjach Półmaratonu Solan. Ważnym aspektem dla biegaczy jest szybka trasa biegu, sprzyjająca biciu rekordów życiowych. Start, meta i dekoracje zaplanowano w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc Nowej Soli jakim jest Park Krasnala wraz z całym kompleksem Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego.

 

 

Bieg 7 Mostów odbywa się po raz 4, w lidze po raz 3. Trasa biegu przebiega przez malowniczy Park Mużakowski (7 mostów, w tym parkowe i graniczne).
Bieg przypisany jest na początek lata, w drugą sobotę czerwca.

Atrakcją tegorocznego biegu będzie losowanie wśród biegaczy osoby, która otrzyma pamiątkowy medal 50-lecia nadania praw miejskich miastu Łęknica.

 

 

 

„Krośnieńska Dziesiątka” to bieg uliczny na dystansie 10 km odbywający się w Krośnie Odrzańskim. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2014 r. W imprezie udział bierze 300 – 350 zawodników i zawodniczek. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co daje możliwość oficjalnego bicia rekordów na tym dystansie. Krośnieńskie zawody są uczestnikiem i współzałożycielem „Lubuskiej Ligi Biegowej”. W K10 udział brali reprezentanci Ukrainy, Niemiec, Japonii i Stanów Zjednoczonych (amerykańcy żołnierze stacjonujący w bazie w Żaganiu). Krośnieńska Dziesiątka to profesjonalny, dobrze zorganizowany bieg, który cieszy się niesłabnącą popularnością -więcej na stronie biegu – http://osirkrosno.pl/selektor/biegi.html
 

 

 

Bieg Sulecha – po raz IV organizowany bieg na dystansie 10km. Trasa biegu posiada atest PZLA i prowadzi uliczkami miasta Sulechów. Uczestnicy Biegu muszą pokonać dwie pętle po 5km. Start i meta biegu jest na stadionie tartanowym. Nawierzchnia urozmaicona (tartan, asfalt a i czasami kostka brukowa). Jednocześnie odbywa się marsz Nordic Walking na dystansie 5km. Limit uczestników 450. Od początku trasa i termin bieg bez zmian. W Biegu Sulecha organizatorzy umożliwiają start handbikerom!

 

 

 

 

Świebodzińska Dziesiątka to bieg na dystansie 10 kilometrów na atestowanej trasie, która wiedzie ulicami  Świebodzina – ze startem i metą na stadionie miejskim. Od kilku lat impreza odbywa się w drugiej połowie września. Towarzyszą jej zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dla przedszkolaków. Szczegóły na stronie organizatora: herosi.swiebodzin.pl.

 

 

 

 

5 października po raz kolejny ulice Zielonej Góry wypełnią sie biegaczami. W nocnej scenerii do pokonania bedzie nieco ponad 21 km. Start biegu o godzinie 20:00, atestowana trasa, mnóstwo koloru i świateł. Szczegółowe informacje na stronie www.polmaratonzielonogorski.pl

Regulamin

Zapisy

 

 

 
 
Piąta edycja Crossu Górskiego po Zielonym Lesie odbędzie się 20 października 2019 roku. To bez wątpienia najbardziej wymagający bieg w Lubuskiej Lidze Biegowej. Zawodnicy, którzy mają do pokonania nieco powyżej 10 kilometrów, muszą poradzić sobie z sumą przewyższeń przekraczających 600 metrów.
Zapisy uruchomione zostaną w drugiej połowie 2019 roku.
 
 
 
 
 

 
 
Jeden z największych (jeżeli chodzi o frekwencję) biegów w województwie lubuskim. Zawsze wysoko oceniany przez samych uczestników. Bieg rozgrywa się na jednej 10-kilometrowej pętli pośród największych żagańskich zabytków. 
Impreza od początku organizowana przez społeczników – w całości non profit.