O lidze

Lubuska liga biegowa i jej historia

Lubuska liga biegowa jest to lokalna liga biegowa dla biegaczy i biegaczek z regionu Lubuskiego w Polsce. Jej historia sięga do lat osiemdziesiątych, kiedy to w 1986 roku powstała pierwsza liga biegowa w tej części Polski. Założycielami ligi byli Stanisław Kaczmarek i Marek Wojtyna, którzy postanowili stworzyć jednolite zasady dla biegaczy z tego regionu. Od tego czasu wielu biegaczy z tego regionu zaczęło brać udział w zawodach, które są organizowane przez lubuską ligę biegową.

Liga składa się z czterech grup biegaczy, dla których są realizowane różne trasy biegów. Grupa pierwsza składa się z biegaczy, którzy biegają dystanse od 5 km do 10 km, grupa druga składa się z biegaczy pokonujących od 10 km do 20 km, grupa trzecia składa się z biegaczy, którzy biegają od 20 km do 30 km, a grupa czwarta składa się z biegaczy, którzy biegają od 30 km do 40 km.

Celem ligi jest promowanie sportu biegowego w regionie lubuskim i umożliwienie biegaczom startu w zawodach organizowanych przez lubuską ligę biegową oraz zdobycie tytułu mistrza lubuskiej ligi biegowej. Liga ta jest bardzo aktywna w regionie i wciąż się rozwija, z roku na rok zyskując coraz więcej zawodników i zawodniczek.